Inginer proiectant structuri

S.C. ESTACONS PROIECT S.R.L - Biroul de proiectare Estacons Proiect este infiintat in 2008, realizeaza o gama diversa de proiecte, atat constructii din beton armat cat si constructii metalice: cladiri rezidentiale, ansambluri, cladiri administrative, centre comerciale, cladiri de birouri, hale industriale de depozitare si de productie etc. Activitatea de proiectare se desfasoara in principal la birou, insa realizam si urmarirea lucrarilor prin vizite la santier. Colectivul de proiectare este profesionist si are o contributie insemnata in dezvoltarea profesionala a tinerilor proiectanti, urmarind imbunatatirea constanta a cunostintelor tehnice. Calculul structurilor se realizeaza in programe de calcul de element finit (SAP, ETABS, SAFE, etc.), iar elaborarea planurilor in program de desen 2D (AutoCAD), eventual 3D (Graitec, Nemetschek).

DESCRIEREA POSTULUI
• Realizarea modelelor de calcul pentru cladiri din beton armat sau cu structura metalica;
• Dimensionarea elementelor structurale;
• Realizarea planurilor de executie (planuri, sectiuni, detalii etc.);
• Elaborarea documentatiilor scrise pentru diverse faze de proiecte: S.F., D.T.A.C., P.T., D.D.E.;
• Participarea la vizite pe santiere, relevee pentru expertize, asistenta tehnica etc.
BENEFICII
• Program de lucru flexibil;
• Salariu motivant, cu evolutie si bonusuri in functie de performanta;
• Mediu de lucru stimulant, placut si profesionist;
• Dezvoltare profesionala continua;
CERINTE MINIME (ENTRY LEVEL / MID LEVEL)
• Absolvent al Facultatii de Constructii Civile sau student an terminal;
• Cunoasterea principiilor de baza ale proiectarii in constructii;
• Utilizarea AutoCAD (Nemetschek sau altele reprezinta un avantaj);
• Utilizare programe calcul Etabs, SAP (alte programe calcul element finit reprezinta un avantaj);
• Utilizare programe Microsoft Office (Word, Excel), Mathcad, programe de calcul sectional pentru elemente;
• Seriozitate, implicare alaturi de echipa in cadrul proiectelor si dorinta de dezvoltare profesionala;

Detalii job

  • Data postare: Postat acum 3 weeks
  • Valabil pana la: June 29, 2019
  • Oras: Bucuresti
  • Titlu job: Inginer proiectant structuri

Incarca CV.